Automatyczne podlewanie ogrodu – Koszty i zalety

Automatyczne podlewanie ogrodu – Koszty i zalety

 

System automatycznego nawadniania nie jest już towarem luksusowym. Każdy kto posiada ogród, bądź trawnik może sobie pozwolić na zautomatyzowane podlewanie sterowane specjalnym programem dopasowanym nie tylko do rodzaju terenu i roślinności, ale również do pogody.

Jaki system wybrać? Ile kosztuje automatyczne podlewanie ogrodu i trawnika? Sprawdźmy!

Zalety automatycznych systemów nawadniania

Wyobraź sobie, że masz do podlania działkę o powierzchni 1000m2 i chcesz to zrobić wszystko ręcznie. Dla jednych będzie to czynność relaksująca, dla innych strata czasu. Z punktu widzenia roślin, automatyzacja nawadniania jest zbawieniem. Dostarczamy naszej florze dokładnie tyle wody ile potrzebuje, dokładnie wtedy kiedy musi zostać nawodniona i dokładnie tak jak nawodniona być powinna.

Systemy automatycznego nawadniania są w praktycznie rzecz biorąc bezobsługowe. Oznacza to, że całość procesu nawadniania jest sterowana poprzez program dostosowany do rodzaju zieleni.
Inteligentny system jest często wyposażony w wyłącznik opadowy, który przerywa cykl nawadniania jeżeli spadnie deszcz.

Kolejną ważną zaletą takiego systemu jest redukcja kosztów zużycia wody. Automatyczne podlewanie ogrodu pozwala redukować zużycie wody nawet pięciokrotnie w stosunku do tradycyjnego podlewania wężem ogrodowym!

Taka redukcja kosztów wraz z wygodą i oszczędnością czasu przekłada się na niezwykle silny argument za wprowadzeniem automatycznego systemu podlewania w każdym ogrodzie.

Ile kosztuje automatyzacja podlewania?

Na wstępie warto zaznaczyć, że automatyczne podlewanie w ogrodzie warto montować jeszcze zanim założymy ogród. Pozwala to na instalację podziemnej części systemu bez rozkopywania trawnika. Montaż części nadziemnej może odbywać się już po posadzeniu roślin.

Ok więc ile kosztuje system nawadniania ogrodu? Jakieś konkrety? Oto przykładowa wycena:

Założenie systemu nawadniania w ogrodzie o działce 1000m2 (25mx40m). Przy ogrodzeniu pasa o szerokości 1m z posadzonymi „iglakami” (linia kroplująca z kompensacją ciśnienia 115mb.) Trawnik ”za domem” (19mx23m) 8 zraszaczy turbinkowych o promieniu-10m. Dwa trawniki po lewej i prawej stronie domu (4mx19m) 12 zraszaczy statycznych o promieniu – 4,5m. Woda z wodociągu w ilości ok. 2m3/h. Automatyka oparta na sterowniku czasowym , elektrozaworach i wyłączniku opadowym. Pięć sekcji.

Koszt materiału ok 2800 zł. brutto. + robocizna fachowca

Jeszcze kilka lat temu taki system kosztowałby około 10 tys. złotych. Dziś dzięki firmom takim jak QUERCUS jesteście w stanie zautomatyzować cały proces podlewania i cieszyć się pięknym zielonym ogrodem za 1/3 tej ceny. Niestety nie odpowiemy ci na pytanie jak zrobić automatyczny system nawadniania. Do tego potrzebna jest indywidualna wycena projektu. Każdy ogród i trawnik jest inny a naszym zadaniem jest dopasowanie systemu nawadniania do potrzeb naszego klienta.

Czy warto inwestować w automatyczne podlewanie ogrodu?

Jeżeli cenicie sobie czas i redukcję kosztów zużycia wody to zdecydowanie tak. Automatyczny system nawadniania ogrodu to strzał w dziesiątkę dla osób traktujących tego rodzaju modernizację jako inwestycję. Pieniądze zaoszczędzone na czasie spędzonym w ogrodzie ze „szlauchem” w dłoni, oraz środki zaoszczędzone na wodzie w perspektywie kilku lat spłacą całą inwestycję.

Wykonanie systemu automatycznego podlewania ogrodu powinno się zlecić specjaliście. Samodzielna instalacja może skutkować wyciekami wody do gleby, błędami w programowaniu instalacji i innymi problematycznymi usterkami, które w najgorszym przypadku zniszczą cały ogród.

Montaż wykonany przez profesjonalną firmę jest szybki i sprawny. Dodatkowo zawsze możemy liczyć na gwarancję usług. Jeżeli decydujemy się zlecić takie prace specjalistom od nawadniania, możemy być pewni fachowego zaplanowania i wykonania prac.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalnym systemem nawadniania ogrodu w niskiej cenie skontaktuj się z nami. Firma QUERCUS realizuje takie zlecenia od 1995 roku. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie nawadniania. Twój ogród jest z nami bezpieczny!