Jak oczyścić oczko wodne i staw ze szlamu?

W stawie ogrodowym przez cały czas gromadzi się dużo szlamu i glonów: opadłe liście, muł, pozostałości roślin stawowych i odpady ryb stawowych, zwłaszcza jeśli staw nie jest odpowiednio napowietrzony. Nawet jeśli masz filtr i pompkę, nadejdzie czas, kiedy będziesz musiał interweniować i fizycznie oczyścić dno z zalegającego mułu .

Możesz bawić się siecią, ale jest to żmudne, czasochłonne i nieefektywne. Możesz też okresowo opróżnić staw, wyczyścić go i zalać od nowa. Jest to niepożądane, jeśli staw / oczko wodne zamieszkują ryby hodowlane lub ozdobne, a także oznacza to, że musisz uzupełniać wodę z sieci wodociągowej co generuje dodatkowy koszt.

Co jeśli istnieje inne rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziesz się zalegającego mułu i szlamu z każdego zakamarka oczka wodnego lub stawu? Na ratunek przychodzi tu odkurzacz do oczka wodnego. Dowiedz się jak działa i dlaczego jest tak istotnym elementem dobrze utrzymywanego oczka wodnego.

 

Czym są odkurzacze do oczek wodnych? – Jak działają?

 

Odkurzacze do stawów są pomocnym narzędziem do utrzymania czystości w stawach, oczkach wodnych a nawet fontannach. Wszelkiego rodzaju odpady organiczne i sztuczne gromadzą się i osadzają w naszych stawach karpiowych, ogrodach wodnych i fontannach. Powoduje to nie tylko przykry zapach i nieestetyczny wygląd ale dodatkowo osłabia warunki życia roślinności i ryb wewnątrz zbiorników wodnych.

Na rynku dostępnych jest wiele odkurzaczy stawowych, niektóre brzmią niezawodnie, ale uzyskują naprawdę słabe recenzje. Nie warto ryzykować zakupem taniego sprzętu od nieznanej marki. Wybierając odpowiedni odkurzacz należy kierować się jego niezawodnością i recenzjami – te dwa parametry spełniają między innymi odkurzacze do oczek wodnych marki Oase.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych jest niewątpliwie Oase Pondovac Start/Classic i produkty serii 3 i 4. To wszechstronne odkurzacze, które usuną wszelkie zanieczyszczenia ze stawu. Dodatkowo, wybrany szlam może spokojnie posłużyć jako nawóz organiczny.

Zasadniczo odkurzasz szlam potrafi usunąć zanieczyszczenia z dowolnego miejsca w stawie dzięki odpowiednim końcówkom i długim giętkim dyszom. Gdy zbiornik jest pełny, osad zrzucasz w wyznaczone miejsce lub utylizujesz w formie nawozu.

Polecamy dokonywać zrzutu szlamu i mułu w pobliżu oczka wodnego lub stawu. W ten sposób, jeśli jakakolwiek zwierzyna (ryby) została zassana przez próżnię odkurzacza, zostanie wyrzucona w pobliżu i może wrócić do wody.

To może brzmieć przerażająco, ale tak naprawdę nie różni się to od tego, gdy wygrzebujesz rybę  z sieci i wyrzucasz ją spowrotem do wody.

Jeśli masz czysty staw, oczko wodne lub fontannę bez żywej zawartości. W takim przypadku możesz używać odkurzacza regularnie przez cały rok, aby woda była lśniąca, czysta i pozbawiona nieprzyjaznego fetoru.

Ten niezbędny sprzęt do stawu umożliwi regularne napowietrzanie stawu, a tym samym zapewni czyste i zdrowe środowisko, w którym będzie się rozwijało życie stawu.

Aby Twój odkurzacz mógł działać w pełni, konieczne jest regularne czyszczenie. Pojemnik zbierający i filtr piankowy należy przepłukać czystą wodą.

Szukasz idealnego odkurzacza do oczka wodnego dopasowanego do Twoich potrzeb? Sprawdź naszą ofertę na https://sklep.podlewanie.pl/oczka-wodne-i-fontanny/odkurzacze-do-szlamu/ lub skontaktuj się z nami w celu wyboru idealnego odkurzacza. Nie czekaj!

One Comments

Comments are closed.