Sad Barcikowo

Nieduży sad pestkowy wielogatunkowy. Realizacja tej inwestycji rozpoczęła się w styczniu, przerwaliśmy na dwa tygodnie ze względu na mrozy i skończyliśmy do połowy marca. Do wykopanej studni zamontowaliśmy pompę głębinową w układzie hydroforowym. Sterownik obsługiwany z gospodarstwa. Zainstalowano ujęcie wody do opryskiwacza. Latem z tego samego źródła wody i sterowania, zainstalowano nawadnianie przy domu.

Sad czereśniowy

Sad czereśniowy w Miasteczku Krajeńskim był pierwszym etapem budowy instalacji nawadniającej obejmującym źródło wody, filtrację, nawożenie, automatykę, rurociągi główne i linię kroplującą na najmłodszych kwaterach. Dużym problemem z którym się uporaliśmy była różnica poziomów nawet do 30 metrów, oraz rzadko stosowany układ dwóch ciągów linii po obu stronach pnia.

Sad Niewierz

Sad wielogatunkowy w Niewierzu koło Brodnicy. Powierzchnia 17,5 ha. Duży sad a małe źródło wody – 9 m3/h. Wymusiło podzielenie całej powierzchni na 20 sekcji. Do tego zastosowano dwa filtry żwirowe T-620 płukane automatycznie co daje dodatkowo 2 sekcje. Zainstalowano sterownik Neptun co pozwoliło zaoszczędzić około 40% na automatyce. Sterownik ten pozwala klientowi z dowolnego