Przedstawiamy kilka przykładowych realizacji

Łojewo

Do podlania kaskady w Łojewie koło Inowrocławia, obsadzonej wysoką roślinnością zastosowano zraszacze Hunter PGP i Rain Bird 6005 Falcon na rurkach wystających 1 m nad powierzchnię żeby rozrastające się rośliny nie zasłaniały strumienia wody zraszacza. Cała góra ma wysokość ok 15 metrów i szerokość strumienia kaskady w dolnej części to także 15 metrów. Do sterowania pompą kaskady i podlewania zastosowaliśmy system radiowy uruchamiany pilotem z odległości 250 metrów.

 

Plantico Zielonki

Dla Plantico w Zielonkach Parcele realizowaliśmy już wcześniej instalację nawadniającą. W 2016 roku rozbudowaliśmy ją o instalację dla tunelików do hodowli roślin nasiennych. Wcześniej trzeba było jednak zmeliorować teren. Cały system został podpięty do istniejącej automatyki.

Sad Czereśniowy

Sad czereśniowy w Miasteczku Krajeńskim był pierwszym etapem budowy instalacji nawadniającej obejmującym źródło wody, filtrację, nawożenie, automatykę, rurociągi główne i linię kroplującą na najmłodszych kwaterach. Dużym problemem z którym się uporaliśmy była różnica poziomów nawet do 30 metrów, oraz rzadko stosowany układ dwóch ciągów linii po obu stronach pnia.

 

Sad Niewierz

Sad wielogatunkowy w Niewierzu koło Brodnicy. Powierzchnia 17,5 ha. Duży sad a małe źródło wody – 9 m3/h. Wymusiło podzielenie całej powierzchni na 20 sekcji. Do tego zastosowano dwa filtry żwirowe T-620 płukane automatycznie co daje dodatkowo 2 sekcje. Zainstalowano sterownik Neptun co pozwoliło zaoszczędzić około 40% na automatyce. Sterownik ten pozwala klientowi z dowolnego miejsca na Ziemi sprawdzać działanie systemu, zarządzać nim oraz otrzymywać wiele cennych informacji jak np. ilość opadu bardzo ważna do prawidłowej ochrony sadu. Ponadto zainstalowano dozownik nawozu Dosatron dzięki czemu sadownik ma pełną kontrolę nad nawożeniem.

Kuźnia Smaków

Budowa systemu nawadniającego przy restauracji Kuźnia Smaków w miejscowosci Małe Pułkowo. Inwestycja rozpoczęta w 2014 roku.

Ogród Prywatny Kraków

Niestety w nocy przyszła burza i zakłóciła pracę. Nieduży ogród przydomowy na przedmieściach Krakowa. Nie ograniczmy się tylko do naszego regionu.

Ogród Prywatny Miechowice

Realizacja ogród prywatny Miechowice k. Inowrocławia.

Duzy ogród przy domu prywatnym. Wykorzystano do podlewania wodę sieciową i deszczówkę . Woda opadowa jest pobierana z podziemnego zbiornika 50000 litrów w sposób automatyczny przy pomocy urządzenia DAB Aquaprof Basic. W wypadku braku wody w zbiorniku Aquaprof przełącza się na wodę miejską.

Ogród Prywatny Osiek

Mały ogród przydomowy w Osieku n. Wisłą. Wykonywanie w czasie wegetacji trawy. Nie pozostawiono śladów po wykopach, czego często obawiają się klienci.

Park Prywatny Młyniec

Rozbudowa nawadniania w prywatnym parku przy dworku w Młyńcu. Woda pobierana jest ze stawu na terenie ogrodu.

Plantico Waganiec

Realizacja 2015 r Plantico Waganiec.

Instalacja podlewania w tunelach foliowych przy pomocy taśmy kroplującej w uprawie nasiennej kwiatów i warzyw.

Instalacja podlewania kropelkowego przy produkcji rozsady w szklarni i tunelach foliowych.

Instalacja zamgławiania w szklarni.